חדרי נוער בירושלים

תושבי איזור ירושלים ומחפשי חדרי נוער? ברוכים הבאים, הגעתם למדריך לבחירת חדרי נוער בירושלים

כיצד לבחור את הממלכה לנער או לנערה?

אם הבן או הבת שלכם מבקשים מכם לרכוש עבורם חדר נוער, אתם רק יכולים לברך על כך. זהו השלב בו הם  מתחילים את תהליך ההתבגרות ומעוניינים לעצב לעצמם את חדרם, בו יבלו את השנים הבאות, כך שיאפיין את זהותם וטעמם האישיים, כפי שהם מביעים אותם בשלב הזה.
חשוב לזכור! עד כה אתם אלו שבחרתם עבורם את מראה החדר כשהיו ילדים, ואף את הבגדים. סביר להניח שבשנים האחרונות הם החלו לבקש לקנות בגדים בהתאם לבחירתם, תספורות לפי בחירתם, כחלק מתהליך עיצוב הזהות האישי, וכעת הגיע גם שלב החדר והריהוט בו.

רגע לפני שאתם יוצאים למסע חיפוש אחר חדרים נוער ירושלים חשוב להכיר קצת רקע בפסיכולוגיה של גיל הנעורים: חשוב מאד לתת להם להיות שותפים מלאים בתהליך, תוך ליווי צמוד וחיובי שלכם. סביר להניח שדעותיכם יהיו חלוקות ביחס לריהוט, ולכן חשוב שאתם כהורים תחשבו טוב על מה באמת אתם לא מוכנים להתפשר ומדוע, ועל מה אינכם מסכימים אך אבל מוכנים לקבל את דעתם. בסופו של דבר זהו החדר שלהם, וחשוב שאתם כהורים תאפשרו להם לפתח זהות עצמאית ולא חיקוי שלכם. אם אכן תעשו כך, מובטחת לכם חוויה נעימה, הכרת תודה גדולה מצד ילדכם המתבגר, וזכרונות נעימים גם לעתיד. אם לא תקפידו לומר לעצמכם מראש מהם הקווים האדומים מבחינתכם בעיצוב החדר, ותעוררו חילוקי דעות קשים, או אף תרכשו בסופו של דבר את החדר המועדף עליכם ולא עליהם, עלולות להיות לכך השפעות שליליות. כמו שברור לכם שכאשר תקנו להם בגד שהם לא יאהבו, הם לא ילבשו אותו, כך גם צפוי ביחס לחדר. אמנם אי אפשר לא להיות בחדר, אך  הם עלולים להמנע מלהזמין חברים או חברות אליהם הביתה, להרגיש תסכול, ולהגביר את מרד הנעורים כלפיכם בדרכים אחרות שאולי אינכם מודעים להן

זכרו שהמודעות העיצובית לדור הזה של ילדינו היא משמעותית גבוהה משהיתה בעבר, כאשר לכך תורמת לא מעט המדיה הדיגיטלית, ולכן, בדיוק כמו שמאד חשובה להם ההופעה החיצונית, והמראה האופנתי, כך מאד חשוב להם גם מראה החדר. נסו לא לשפוט את רצונותיהם וצרכיהם בעינים שלכם, כפי שהייתם בגילם – באותה תקופה, הדרישות היו צנועות, והסתפקו בעיקר בהיבט הפונקציונאלי – מקום לישון, לכתוב, ולאחסן את הבגדים, כמעט ללא היבט עיצובי. אכן, יש לכך משמעות כספית אם לא תכננתם להשקיע ברכישת ריהוט חדש לילדיכם מאז הילדות ועד לאחר השירות הצבאי. עם זאת  תוכלו לפחות להתנחם בכך שזה יהיה כנראה זול יותר מעלות מסיבת הבת מצווש או ההוצאות המצטברות על ביגוד ואופנה…

היבט נוסף שיש לשים אליו לב הוא יכולת הבחירה העיצובית של ילדכם.  מאחר וילדכם המתבגר מעוניין בחדר מעוצב לפי טעמו, (אך מעטים הילדים היודעים להגדיר באופן מדויק את טעמם), הרי שיש כאן בעיה. מצד אחד, הוא או היא לא יודעים להגדיר בדיוק מה הם רוצים, ועלולים לעשות בחירות חסרות טעם, ומצד שני, הוא הרי רוצה לגבש זהות שונה משלכם, ולכן עלול לדחות אוטומטית את דעתכם. מה עושים?

לכן חשוב להסתייע בשירותי עיצוב. לכך שני פתרונות: האחד, לשכור מעצבת פנים שתסייע לכם לעצב את חדר הן הנוער המתבגר. בעשותכם זאת, חשוב שתבחרו מעצבת פנים המתמחה בריהוט, כי בכך עסקינן, ולא בבניית ושבירת קירות. בנוסף, חשוב שתבחרו מעצבת פנים שתוכל להעריך במידה רבה של וודאות את התקציב הנדרש, כדי שלא תעמדו בפני מצב בו שילמתם לה עבור העיצוב, יצרתם ציפיות אצל ילדכם המתבגר, ואז גיליתם שהסכום הנדרש הוא מעבר לתקציב….

הפתרון השני הוא להסתייע בחנויות המתמחות בריהוט מותאם אישית, ואשר כחלק מהשירות אותו הן מספקות ללקוחות, הן מעסיקות מעצבות פנים המתמחות בריהוט. כך, תחסכו את עלות המעצבת, ותוכלו לעצב בדיוק על פי תקציבכם.

 

על מה כדאי לשים דגש?

חדרי נוער לנער או נערה מתבגרים צריך לאפשר להם להרגיש בנוח, ולהביא את הפוטנציאל שלהם הן בלימודים והן בכישורים לידי ביטוי.

חדרים לנוער – מה הם כוללים?

בחיפוש אחר חדרים מעוצבים לנוער בירושלים, ישנם מספר פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון בתהליך הבחירה.  עם זאת, כפי שאמרנו קודם לכן, ילדכם המתבגר צריך לקחת את התפקיד המרכזי בתהליך וליהנות מהחופש לבחור לעצמו את חדרו, גם אם לא באופן עצמאי לחלוטין. חדר כזה צריך לכלול את המרכיבים הבאים:

  • מיטת נוער  – מיטת נוער הינה לרוב מיטה וחצי, כלומר מיטה ברוחב 1.2 מ'. עם זאת, לעיתים עקב אילוצי מקום, או עניין של העדפה – יש הבוחרים מיטות ברוחב 90 ס"מ. המיטה יכולה להגיע על בסיס בד – כלומר בסיס + ראש מיטה מרופדים (כפי שקיים בבתי מלון), או על בסיס עץ – צבוע בתנור או מחומרים מעובדים.  למיטות המרופדות שהופכות נפוצות יותר בשנים האחרונות, יש יכמה יתרונות: ראשית הבד מספק רכות וחמימות יותר מאשר במיטות עץ. שנית – למיטות מרופדות יש מגוון עצום של דוגמאות בדים וגוונים, כך שבאמת השמיים הם הגבול מבחינת העיצוב. שלישית – מיטות מרופדות כוללות כבר את המזרן האורטופדי במחיר המיטה, ולכן הן יהיו לרוב זולות מאשר מיטות עץ מעוצבות + מזרן אורטופדי נפרד. ולבסוף, מיטות נוער מרופדות לרוב מגיעות עם מנגנון מתכוונן חשמלי כלול במחיר.
    בבחירת המיטה חשוב לתכנן האם נחוץ לכם ארגז מצעים? אפשרות מיטה נפתחת – מיטת חבר לאירוח, ועוד.
  • מזרן אורטופדי– מאד חשוב להשקיע במזרן איכותי, שנוח לילדכם המתבגר. זכרו כי בני נוער בגיל ההתבגרות מתפתחים וגדלים באופן מהיר, וחשוב מאד להשקיע במזרן אורטופדי שיספק לגב שלהם תמיכה לצמיחה בריאה ויאפשר שינה בריאה ואיכותית. שינה איכותית חשובה גם על מנת שילדכם יהיו מרוכז בלימודים, או במשימותיו השונות ויצליח בהן – בגיל הזה ההצלחות או הכשלונות משפיעים בצורה משמעותית על הבטחון העצמי של הבוגר לעתיד.
  • ארון בגדים – האם ההעדפה היא לארון הזזה או ארון פתיחה? ארונות הזזה משאירים מרחב פנוי רב יותר בחדר, מאחר ונחסך הצורך הקיים בארונות פתיחה לשמור מרווח לפתיחת הדלתות. ארונות הזזה איכותיים מיוצרים עם מנגנונים של טריקה שקטה מתוצרת אירופאית, המספקים לכם שקט נפשי של הנאה מהארון ללא תקלות. ארונות הזזה יכולים להגיע גם עם שילובים פונקציונליים עליהם, וכך לחסוך מקום נוסף בחדר. דוגמא לכך היא ארון הזזה עם מראה, החוסכת את הצורך בהצבת מראה נפרדת בחדר (מאד חשוב בגיל ההתבגרות!!), ונותחת תחושה של חדר גדול יותר עקב ההשתקפות. דוגמא נוספת היא ארון הזזה עם טלוויזיה, כאשר הדלתות (כולן או חלקן) עשויות זכוכית כהה המסתירה טלוויזיה המותקנת על גבי אחת מהן בצידה הפנימי. כך, כאשר הטלוויזיה נדלקת, ניתן לצפות בה מבעד לזכוכית דלת הארון. 
  • שידת טואלט לבנות – שידה קטנה עם מגירות ומראה לאחסון תחתונים, גרביים, אקססוריז, היגיינה נשית וכל אביזרי הטיפוח.
  • שולחן וספרייה – שולחן כתיבה וספרייה קטנה לספרי לימוד, מחברות וחומרי לימוד אחרים

זוהי כמובן רק ההתחלה לפני השטיח, המזגן, המיניאטורות, הפוסטרים וכל יתר האלמנטים שיהפכו את החדר לממלכה הפרטית והמעוצבת שלהם, אבל אם תתחילו בזה, התחלתם מצוין.

מכיוון שמדובר בהוצאה משמעותית ובמספר פריטים משלימים שחשוב שישתלבו יחד בהרמוניה, מומלץ לרכז את הקניה במקום אחד המתמחה בתחום הרהיטים וחדרים לנוער. אם אתם מחפשים חדרי נוער בירושלים והסביבה, אנו ממליצים לכם לפנות להראל DESIGN. חנות זו הוקמה לפני כשבע שנים על ידי הילה הראל, מעצבת פנים רבת נסיון בעיצוב ריהוט לבית, שתשמח לעצב לכם ולילדכם המתבגר את החדר בו יגדלו מאושרים ושמחים. צוות החנות הינו בעל נסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום הריהוט לבית ויוכל לסייע לכם בתכנון ועיצוב חדר מעוצב לבנות תוך עמידה בתקציב שהקצתם לכך. הראל DESIGN הינה הנציגה הירושלמית של רשת חנויות בן איתי, אשר מייסדיה הינם בעלי נסיון של מעל 40 שנה בתחום הריהוט לבית.

הילה וצוות החנות ישמחו לתכנן ולעצב עבור ילדכם המתבגר חדר מעוצב ויפה, שיביא לידי ביטוי הן את בחירתו, והן את התקציב או העקרונות אותם חשוב לכם ההורים לממש בחדר. מנסיון, תהליך כזה מתבצע בכיף, ומשאיר חוויה חיובית ומחברת בין בני המשפחה. חשוב לציין כי כמעט תמיד החנות מציע סל של חדרי נוער במבצע, המאפשר לבחור את החדר המתאים לכם, במחירים אטרקטיביים, וכך תצאו מרוצים הן מהתוצר והן מהעלות.

חומרי הגלם מהם מיוצרים הרהיטים של הראל DESIGN  הינם הטובים ביותר – כגון לוחות תוצרת חברת EGGER, חברה אוסטרית רב לאומית ומובילה עולמית בתחום ייצור חומרי הגלם לתעשיית הריהוט, פרזול ומנגנונים אירופאים ועוד. גם מערכות השינה, השונות – מיטות נוער, מיטות נוער מתכווננות, מיטות מרופדות, וכן מגוון רחב של מזרנים אורטופדיים מיוצרים כאן בישראל במפעלים בני וותק של עשרות שנים, המקפידים על רמת איכות גבוהה מאד.

מחפשים חדרי נוער איכותיים במחירים נוחים? חברת הראל DESIGN מתמחים בריהוט ומיטות מתאימות לחדרי נוער והם הכתובת המתאימה לפנות אליה. לפרטים נוספים לחצו כאן או צרו קשר בטלפון – 02-6262172

כתבות נוספות בבלוג >>

רהיטים בהזמנה אישית בירושלים

לעצב את הבית ללא שיפוץ – רהיטים בהזמנה אישית תפיסה נפוצה היא שכאשר אנחנו מעוניינים להתחדש בבית ובו חדרים מעוצבים, מה שנדרש הוא שיפוץ משמעותי הכרוך בהוצאת סכומי כסף נכבדים. בנוסף שיפוץ הבית כרוך באי נעימות רבה, עקב הצורך לחיות

Read More »
ארונות הזזה| ארונות ילדים חדרי ארונות | הראל עיצובים | נגרות, עיצוב ותכנון מותאמים אישית | חדרים מעוצבים

מיטות נוער ירושלים

המונח מיטות נוער הינו חדש יחסית, ומסמל את ההכרה בכך שגיל הילדים נחלק לשלב הילדות ולשלב הנערות. בעבר, ילדים ישנו על מיטות יחיד, ולרוב אף על מיטות קומותיים או מיטות נפתחות. בשנים האחרונות התפתחה קטגוריית מיטות הנוער, והיא כוללת בתוכה

Read More »
מיטות ומיטות מתכווננות | הראל עיצובים

חנויות מזרנים בירושלים

חנויות מזרנים בירושלים אחת הסיבות שכולנו אוהבים תחרות עסקית היא שהתחרות הזאת מובילה להורדה משמעותית במחירי המוצרים. יחד עם זאת, לתחרות הזאת ישנן גם תופעות פחות רצויות ובראשן פרסום לא מדויק ואי אמירת אמת במטרה להתמודד עם התחרות הקשה. כאשר

Read More »
לפגישת יעוץ חינם התקשרו דילוג לתוכן